TESTER Bil & Elfordon Datorer Sport & Träning Gaming Mobil Smart hem Teknik

Nyhet

Bilder på kommande Galaxy S25 läckta

(UPPDATERAD) En vecka innan lanseringen har officiella bilder på Samsungs flaggskeppsmobiler läckt på nätet.

Av / 2025-01-15 - 15:07
Bilder på kommande Galaxy S25 läckta

UPPDATERING: Tydligare bilder på alla modeller i alla färger läckta av Evan Blass. Se längst ned!

Enligt traditionen släpper Samsung sina Galaxy S-flaggskepp i början av året och 2025 är det dags för Galaxy S25. I år redan den 22 januari. Vi har fått se preliminära specifikationer och i november läckte det imponerande prestandasiffror. Däremot har vi mest sett renderingar på hur den förväntas se ut. Men nu har läckaren Evan Blass kommit över Samsungs officiella bilder från marknadsföringsmaterialet.

galaxy s25

På bilderna ser vi alla tre mobilerna. Basmodellen Samsung Galaxy S25, den något större Galaxy S25+ samt toppmodellen Galaxy S25 Ultra. På bilderna kan vi se att Ultra fått en något rundad kant i stället för den skarpa kanten på Galaxy S24 Ultra. Troligen är färgerna som visas de två blå nyanserna som det pratats om.

galaxy s25 ultra

Annons

Det är inte heller överraskande att Samsung trycker hårt på att hamra in termen Galaxy AI. Rykten säger att den sömniga Bixby-assistenten ska få en AI-injektion som plötsligt ska göra den riktigt användbar.

Läs också Galaxy S25 slår prestandarekord Benchmarkresultat visar att Samsungs nästa flaggskepp är kraftfullare än iPhone 16 Pro.

Vad vi däremot inte vet något mer om är ryktena om en ultratunn Galaxy S25 Slim…

s25_grey s25_blue s25_green s25_lightblue
<
>
Samsung Galaxy S25
s25plus_lightblue s25plus_grey s25plus_blue 25plus_green
<
>
Samsung Galaxy S25+
s25ultra_silver s25ultra_blue s25ultra_grey 25ultra_black
<
>
Samsung Galaxy S25 Ultra

 

Jonas Ekelund
(f. 1969): Journalist och nyhetsredaktör. Jonas har jobbat för Ljud & Bild sedan 2007 med det mesta som kan kallas bärbart. Det vill säga mobiler, trådlösa högtalare och hörlurar. Ibland klampar testandet in på kollegernas områden multirum-ljud, hemmabio och foto. Han startade sin bana som teknikjournalist på IDG och skrev bland annat för PC för Alla, Internetworld och det som senare blev M3.

Skriv en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Ha bättre koll på dina små online

Gratis Starlink för mobiler

Varför gör Google så här?

Nu kommer OnePlus nästa smartklocka, som kan hålla ännu längre

Apple lanserar ny iPhone SE nästa vecka

Ny toppmobil från Asus

Nu kan du titta på porr på din iPhone

Blodtrycksmätare i klockan!

Starlink-uppkoppling för iPhone

Google Pixel 9a: De senaste ryktena

Phone (3a) bekräftad för våren

Pebble gör comeback!

Ljud & Bild